Kde si nechat udělat test na koronavirus – samoplátce

Test na koronavirus
Test na koronavirus

Kde si nechat udělat test na koronavirus? Kde si můžu zaplatit test na koronavirus, když mi lékař nedal doporučení? Odpovědi na vaše otázky na našich stránkách.

Kde si nechat udělat test na koronairus? Kde si můžu zaplatit test na koronavirus, když mi lékař nedal doporučení? Kde si mohu nechat udělat test na koronavirus jako samoplátce?

Máte mnoho podobných otázek a nemůžete najít odpovědi? Tak jste na správném místě a všechny vaše otázky konečně dostanou správné odpovědi.

Proč si chcete udělat test na koronavirus jako samoplátce?

Na začátek je dobré se zamyslet z jakého důvodu si chcete dělat test jako samoplátce na svoje vlastní náklady. Nejprve je vždy vhodné se poradit se svým lékařem telefonicky, případně kontaktovat lékařskou pohotovostní službu či hygienickou stanici. Seznam hygienických stanic včetně kontaktu naleznete na tomto odkaze.

Na linku jsem volal, ale nedostalo se mi žádoucí odpovědi

Provedli jste výše uvedené kroky a lékař nebo jiná pověřená osoba vám odmítla vystavit žádost na hrazený test? Jsou příliš dlouhé lhůty? Problémy v komunikaci se zdravotnickým zařízením? Chcete mít jistotu, že skutečně nejste nakaženi?

V takovém případě může být řešením udělat si test na koronavirus covid-19 jako samoplátce.

Jaký je postup, pokud si chci udělat test na koronavirus jako samoplátce?

Pokud Vás lékař i hygienická stanice odmítli z nějakého důvodu testovat (vždy je kontaktujte telefonicky a pokud máte podezření na nákazu setrvejte doma) můžete si udělat soukromý test na koronavirus.

Kolik mě to bude stát peněz? Kolik stojí test na koronavirus?

Cena testu na koronavirus není obzvlášť vysoká. Liší dle zařízení, obvykle test na koronavirus stojí kolem 1300 – 3500 korun.

Jak dlouho budu na test čekat – za jak dlouho je výsledek testu na koronavirus?

Vždy závisí na jednotlivé laboratoři – může to být i několik dní.

Kde si můžu nechat udělat test na koronavirus jako samoplátce?

Seznam laboratoří kde je možné si udělat soukromý test na koronavirus covid-19 je právě zde – stačí kontaktovat jednu z níže uvedených laboratoří a objednat si termín.

Praha – 3 odběrová místa pro samoplátce:

Ústřední vojenská nemocnice – 2 900 CZK

Nemocnice na Bulovce – 2900 CZK

EUC laboratoře – 2500 CZK

Odběrová místa pro samoplátce mimo Prahu:

Nemocnice Třinec, p. o.

Laboratoře Diagnostika s. r. o.

Na co nezapomínat před testem na koronavirus

Doporučujeme vždy na stránkách odběrového místa ověřit, zda jsou pro daný den informace a ceny aktuální.

Pokud máte podezření na koronavirus necestujte do odběrového místa městkou hromadou dopravou, pokud je to možné a ihned po odběru se odeberte do svého bydliště a vyčkejte na výsledky testu.

Dobré je také si připomenout, že inkubační doba koronaviru covid-19 může být přibližně 2 – 14 dle informací Světové zdravotnické organizace WHO – proto je vždy vhodné se poradit primárně s lékařem – přesto, že Vám test vyjde negativní, nákaza koronavirem se může projevit až později. Proto je vhodné situaci konzultovat a zvolit vhodný termín.

Můžete se také podívat jak se provádí test na koronavirus.

Přejeme vám aby všechny testy na koronavirus byli negativní a doufáme, že nyní máte všechny informace, které jste hledali.

Aktualizaci odběrových míst pro samoplátce můžete sledovat i na speciálním webu Ministerstva zdravotnictví, vždy však doporučujeme ověřit aktuálnost přímo v kontaktu odběrového místa.